Příprava bylin

​     

 Většina bylin se dávkuje v množství 3-5 g za den, pouze Vilcacora 5-10 g. Nemusíte se obávat, pokud mírně překročíte nebo naopak snížíte doporučené množství.
Pouze Flor de arena = nutnost dodržovat přesné dávkování (1 rovnou lžičku byliny zalít sklenicí vroucí vody, nikdy nevařit) !

 
K přípravě a vaření odvarů používáme skleněné, žáruvzdorné nebo smaltované nádoby (v žádném případě ne hliníkové) ! Vodu používáme pramenitou či převařenou z vodovodního kohoutku. Množství vody nemá vliv na účinnost byliny. Doporučuje se 700 ml až 1 litr vody. Při onemocnění ledvin a prostaty používáme méně vody. 

Stanovenou dávku byliny zalijeme studenou vodou a uvedeme do varu. Vaříme na mírném plameni (listy a větvičky 5-10 minut, kůru 15-20 minut). Poté vývar přecedíme přes sítko.

 Bylinný odvar se pije 3x denně.Výluh z listů a větviček lze popíjet kdykoliv během dne. Odvar z kůry vždy 1 hodinu před nebo 1 hodinu po jídle. Sangre de drago užíváme ráno na lačno asi 20 minut před prvním jídlem. Začínáme na 3 kapkách a dávku postupně zvyšujeme až na 20 kapek
Flor de arenu pijeme před spaním. 

Vývar uchováváme v uzavřené nádobě, nejlépe mimo dosah světla a slunečních paprsků. Snažíme se konzumovat ho co nejčerstvější. Nedoporučuje se uchovávat v termosce (díky dlouhodobě vysoké teplotě, která může snížit účinnost byliny).

 Peruánské byliny se většinou nemíchají do směsí. Vyjímku tvoří Vilcacora+Tahuari, Vilcacora+Ubos, Vilcacora+Chuchuhuasi, Vilcacora+Muňa-Muňa, Vilcacora+Chanca Piedra, Chanca Piedra+Cola de caballo a Muňa-Muňa+Wira Wira. Nejprve vaříme 10 minut kůru a poté přidáme listy a společně vaříme dalších 10 minut. 
Nikdy se nesmí kombinovat očistné byliny - Manayupa, Hercampuri a Flor de arena !

  Nejčastěji byliny užíváme po dobu 1 měsíce (někdy i 2-3 měsíce). Následuje 1 měsíční pauza. Superpotraviny včetně Maky lze konzumovat neomezeně dlouhou dobu každý den.

 Při společném užívání více bylin za den se udržuje 20-30 minutový odstup.



Na co být připraven:

 Při zahájení bylinné léčby se mohou vyskytnout prvotní reakce jako bolest kloubů, kožní projevy, malátnost či průjem. Takový stav se označuje jako tzv. terapeutická krize. Tento stav však trvá pouze krátkodobě a nenměl by pacienta odradit od dalšího pití odvarů. Očistné byliny působí močopudně, což je vhodné, neboť společně s močí odchází z těla i toxické látky.

 Je třeba vzít na vědomí, že působení bylin je oproti chemickým látkám výrazně pomalejší. Zároveň byliny ovlivňují více orgánů současně a je proto zapotřebí jejich systematické dlouhodobé užívání a obrnění se trpělivostí.
Nechme přírodu léčit pomalu, ona ví nejlépe, co dělá !


Praktická rada:

 Připravené vývary můžete nosit s sebou (do zaměstnání nebo na cesty) v dobře uzavíratelné lahvi, sklenici nebo zásobníku.