NĚKOLIK SLOV O EXTRAKTECH Z BYLIN

Bylinné kúry složené z rostlin And a Amazonské džungle jsou právem vysoce ceněny v Peru i daleko za jeho hranicemi – také v Evropě. Jejich správná příprava však vyžaduje nejen disciplínu a čas, ale i potřebné podmínky.
Ty však chybí lidem, kterým životní styl, dlouhá pracovní doba, časté výjezdy nebo jiné důvody neumožňují přípravu vývarů.
Díky nejnovějším technologiím jsou dnes laboratoře schopny užitečné vlastnosti bylin „přenést“, zkoncentrovat a uzavřít v malé kapsli. Pokud je to skutečně extrakt a ne jenom mletá bylina, jejich působení se neliší od působení bylin, a je snadnější v použití. Kapsle s extraktem mohou být vždy po ruce, mohou být užívány za každých podmínek, a jsou velkým usnadněním absolvování komplexní kúry. Přináší i možnost podporovat klasickou léčbu v nemocnicích a sanatoriích, což bylo bez extraktů téměř nemožné. Extrakty (kapsle) mohou s úspěchem sloužit při podpoře klasické léčby nebo k samostatné nápravě podlomeného zdraví.
Extrakty z peruánských bylin jsou zcela jistě i usnadněním prevence, tedy absolvování preventivních kúr, pomáhajících předejít vzniku onemocnění. A také posilujících, vyživujících, a ve značné míře zpomalujících procesy stárnutí organizmu, protože prevence je mnohem snazší a levnější než léčba, pokud k onemocnění již dojde.

Na co dávat pozor při výběru extraktů?

Především na obsah kapslí a jeho složení. Většinou se stává, že do kapslí s extraktem jsou dodávány další doplňkové látky.
V případě, že extrakt je silně hygroskopický, je přidání takové látky nutností. Mělo by ho však být jen zanedbatelné množství.
Stává se, že někteří výrobci vedeni vidinou vyššího zisku, přidávají těchto látek více než je to nezbytné.
Bývají kapsle, které třeba ve 180 či 200 mg obsahují pouze 100 mg extraktu a zbytek jsou plnidla. Výrobce musí tyto údaje uvádět na etiketě.
Existují i poctivé firmy, které mají i 100% účinné látky, čili deklarovaného extraktu.

Takže při výběru kapslí s extraktem není rozhodující cena, ale jejich obsah.

Také je třeba si všímat, zda je to extrakt, nebo jen mletá bylina (pak je účinnost mnohem menší).
Stává se i to, že výrobce nebo prodejce na etiketě uvádí „mechanický extrakt“.
V tomto případě se jedná zcela jasně o jemně zpráškovanou rostlinu a nikoli o extrakt. Toto slovo je pouze marketingových trikem, který má přesvědčit zákazníka ke koupi a současně zdůvodnit vyšší cenu.

Podobným problémem je Maka v kapslích. Pokud se jedná pouze o jemně mletou Maku a nikoli o extrakt, pak k dosažení jedné doporučené dávky 3-5 g je třeba zkonzumovat 6-10 kapslí po 500 mg. Zcela jistě je lépe užít Maku v prášku, a to i s ohledem na cenu.

Z uvedeného je zřejmé, že je třeba vyhledávat prodejce, u kterého najdete záruku kvality, a jehož poctivost je zákazníky ověřena.